Guide Cylinder EMQM40-25 SMC
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Guide Cylinder, Compact Cylinder with GuideSMCEMQM40-25Z-2480Piston diameter: Ø 40 mmRod diameter: 2x ø 20 mm / 1x Ø 18 mmstroke: 25 mmp max. : 10 barend plate: 122 x 48 x 8 mmNew !' Dimension: 124 x 120 x 50 ...
TOP
Seller
Manufacturer: SMC
Model:
Type of machine: Guide Cylinder EMQM40-25
item-No.: 166027887
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:0032
Guide Cylinder, Compact Cylinder with Guide
SMC
EMQM40-25
Z-2480
Piston diameter: Ø 40 mm
Rod diameter: 2x ø 20 mm / 1x Ø 18 mm
stroke: 25 mm
p max. : 10 bar
end plate: 122 x 48 x 8 mm
New !'
Dimension: 124 x 120 x 50 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
SMC
EMQM40-25
Z-2480
Piston diameter: Ø 40 mm
stroke: 25 mm
p max. : 10 bar
end plate: 122 x 48 x 8 mm
New !'
Dimension: 124 x 120 x 50 mm