Directional Gate Valve 4WE 6 D62/EG24N9K4QMBG24 REXROTH
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: REXROTH
Model:
Type of machine: Directional Gate Valve 4WE 6 D62/EG24N9K4QMBG24
item-No.: 166033235
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:HY617
Directional Gate Valve, Direct-Controlled, Solenoid-Actuated
REXROTH
4WE 6 D62/EG24N9K4QMBG24
910413
Pmax.: 350 bar
24 V DC
with position switch !
New !
Dimensions: 220 x 45 x 70 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
REXROTH
4WE 6 D62/EG24N9K4QMBG24
910413
Pmax.: 350 bar
24 V DC
with position switch !
New !
Dimensions: 220 x 45 x 70 mm