Pressure Relief Valve BDS 16-3-04.01 ORSTA HYDRAULIK
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: ORSTA HYDRAULIK
Model:
Type of machine: Pressure Relief Valve BDS 16-3-04.01
item-No.: 166033177
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:HY533
Pressure Relief Valve, Hydraulic Valve
ORSTA
BDS 16-3-04.01 ( BDS16-3-04.01 )
TGL 10947
Nominal pressure: 16 MPa
Nominal diameter: 16 mm
used, tested !
Dimensions: 215 x 68 x 68 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
ORSTA
TGL 10947
Nominal pressure: 16 MPa
Nominal diameter: 16 mm
used, tested !
Dimensions: 215 x 68 x 68 mm