Pressure relief valve BDS 16-2-04 ORSTA HYDRAULIK
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: ORSTA HYDRAULIK
Model:
Type of machine: Pressure relief valve BDS 16-2-04
item-No.: 166033404
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:HY853
Pressure Relief Valve, Hydraulic Valve, Direct-Operated
ORSTA
BDS 16-2-04 ( BDS16-2-04 )
TGL 10947
TGL 10647
Pressure Rating: 16 MPa (160 bar)
New !
Dimensions: 220 x 70 x 90 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
ORSTA
BDS 16-2-04 ( BDS16-2-04 )
New !
Dimensions: 220 x 70 x 90 mm