Strip cylinder stroke 500 mm M/446040/M/500 NORGREN
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: NORGREN
Model:
Type of machine: Strip cylinder stroke 500 mm M/446040/M/500
item-No.: 166034888
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:PN361
Strip cylinder
NORGREN
M/446040/M/500
stroke 500 mm
piston diameter Ø 40 mm
10 bar
used !
Dimensions: 800 x 75 x 90 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
Strip cylinder
NORGREN
M/446040/M/500
stroke 500 mm
piston diameter Ø 40 mm
10 bar
used !
Dimensions: 800 x 75 x 90 mm