Pneumatic Cylinder Stroke 160 mm DSNU-40-160 FESTO
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: FESTO
Model:
Type of machine: Pneumatic Cylinder Stroke 160 mm DSNU-40-160
item-No.: 166034974
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:PN467
Pneumatic cylinders, round cylinders
FESTO
DSNU-40-160-PPV-A
196036
stroke: 160 mm
rod diameter: Ø 16 mm
pmax: 10 bar
New !
Dimensions: 420 x 50 x 75 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
FESTO
DSNU-40-160-PPV-A
196036
stroke: 160 mm
rod diameter: Ø 16 mm
pmax: 10 bar
New !
Dimensions: 420 x 50 x 75 mm