Pneumatic Cylinder Stroke 100 mm DNG-50-100 FESTO
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: FESTO
Model:
Type of machine: Pneumatic Cylinder Stroke 100 mm DNG-50-100
item-No.: 166034972
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:PN465
Pneumatic cylinders, standard cylinders
FESTO
DNG-50-100-PPV-A
36349
DSBG-50-100-PPVA-N3
stroke: 100 mm
rod diameter: Ø 20 mm
pmax: 12 bar
New !
Dimensions: 280 x 65 x 65 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
FESTO
DNG-50-100-PPV-A
36349
DSBG-50-100-PPVA-N3
stroke: 100 mm
rod diameter: Ø 20 mm
pmax: 12 bar
New !
Dimensions: 280 x 65 x 65 mm