Pneumatic Cylinder Stroke 100 mm DNG-40-100 FESTO
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer: FESTO
Model:
Type of machine: Pneumatic Cylinder Stroke 100 mm DNG-40-100
item-No.: 166034969
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:PN462
Pneumatic cylinders, standard cylinders
FESTO
DNG-40-100-PPV-A
36337
stroke: 100 mm
rod diameter: Ø 16 mm
pmax: 12 bar
New !
Dimensions: 265 x 55 x 55 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
FESTO
DNG-40-100-PPV-A
36337
stroke: 100 mm
rod diameter: Ø 16 mm
pmax: 12 bar
New !
Dimensions: 265 x 55 x 55 mm