Proportional pressure control valve VPDM3 PC06 P 100
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
Proportional pressure control valve, hydraulic valveHOERBIGERVPDM3 PC06 P 100 ( VPDM3PC06P100 ) size: PC06Pressure range: max. 100 barMaximum operating pressure: 350 barMaximum volume flow: 20 l/min1x control solenoid: 24 V DCused, tested ! Dimensions: 168 x 46 x 80 ...
TOP
Seller
Manufacturer:
Model:
Type of machine: Proportional pressure control valve VPDM3 PC06 P 100
item-No.: 166033072
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:HY359
Proportional pressure control valve, hydraulic valve
HOERBIGER
VPDM3 PC06 P 100 ( VPDM3PC06P100 )
size: PC06
Pressure range: max. 100 bar
Maximum operating pressure: 350 bar
Maximum volume flow: 20 l/min
1x control solenoid: 24 V DC
used, tested !
Dimensions: 168 x 46 x 80 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
HOERBIGER
size: PC06
Pressure range: max. 100 bar
Maximum volume flow: 20 l/min
1x control solenoid: 24 V DC
used, tested !
Dimensions: 168 x 46 x 80 mm