Duckswitch XML B160D2S11
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer:
Model:
Type of machine: Duckswitch XML B160D2S11
item-No.: 166033187
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:HY550
Pressure switches
TELEMECANIQUE
XML B160D2S11 ( XMLB160D2S11 )
P: 10 - 160 bar
Difference range: 9.3 - 100 bar
Dimensions 200 x 75 x 35 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
Pressure switches
TELEMECANIQUE
XML B160D2S11 ( XMLB160D2S11 )
P: 10 - 160 bar
Dimensions 200 x 75 x 35 mm