Connecting shaft VWZ-60-LA 1680
machines for mechanical handling, storage equipment / other machines for mechanical handling
TOP
Seller
Manufacturer:
Model:
Type of machine: Connecting shaft VWZ-60-LA 1680
item-No.: 166036993
Quantity: 1
Date: 12.05.2026
Year of manufacture:
Location: D - Sachsen , Hohenprießnitz
Seller-item-No.:S551
Connecting shaft
ZIMM - Austria
VWZ - 60 - LA 1680 ( VWZ-60-LA1680 )
Shaft: Ø 60 mm
Length: 1680 mm
Bore: Ø 14 mm
New !
Dimensions: 1680 x 60 x 60 mm
Share this machine on Facebook:
Inquiry
Machinery dealer?
Please remit optionally
Send wanted inquiry?
Copy to you?
Save input data
Connecting shaft
ZIMM - Austria
Shaft: Ø 60 mm
Length: 1680 mm
Bore: Ø 14 mm
New !
Dimensions: 1680 x 60 x 60 mm